Strona główna

Data publikacji:

2014-05-13

Odsłon:

894

Nr informacji:

9871

Przedłużony termin zgłoszeń do Konkursu "Kolory wolności"

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM UCZESTNICTWEM W KONKURSIE „KOLORY WOLNOŚCI”  KANCELARIA SEJMU RP INFORMUJE, ŻE TERMIN ZGŁOSZEŃ DO UDZIAŁU W KONKURSIE ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 19 MAJA 2014 R.
 
Konkurs „Kolory wolności" - to konkurs plastyczny pod patronatem Marszałka Sejmu Pani Ewy Kopacz, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów zagadnieniami związanymi z wydarzeniami sprzed 25 lat - przełomowymi wyborami do Sejmu w 1989 r.
 
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną w formacie A3, przy wykorzystaniu technik rysunku, malarstwa lub kolażu, nawiązującą do tematu konkursu „Kolory wolności", a następnie przesłać ją na adres Kancelarii Sejmu. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę. Następnie prace będą oceniane przez specjalnie do tego powołaną komisję. Jury wybierze najlepsze dzieła i wytypuje spośród nich trzech zwycięzców.
 
Zasady udziału w konkursie zostały określone w Regulaminie konkursu plastycznego „KOLORY WOLNOŚCI".
 
Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 19 MAJA 2014 ROKU NA ADRES KANCELARII SEJMU PRZY UL. WIEJSKIEJ 4/6/8, 00-902 WARSZAWA Z DOPISKIEM „KONKURS”.
 
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie sejmowej www.sejm.gov.pl najpóźniej 26 maja br.
 
Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.
NA LAUREATÓW KONKURSU CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY: TABLET, APARAT FOTOGRAFICZNY ORAZ ODTWARZACZ MP3.

Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane na specjalnej, plenerowej wystawie w dniu 4 czerwca 2014 r. na terenie Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie.
 
Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: listy@sejm.gov.pl z dopiskiem Konkurs.