Strona główna

Kontakt:

Maria
Krysakowska
12 448-11-29

Data publikacji:

2014-02-12

Odsłon:

1166

Nr informacji:

9416

Edukacyjna Gmina Małopolski 2013

Edukacyjna Gmina Małopolski 2013
Już po raz drugi Małopolanie wybiorą najciekawsze inicjatywy edukacyjne mijającego roku

W każdym zakątku naszego regionu nie brakuje ludzi z pasją, którym przychodzą do głowy ciekawe pomysły na to, jak sprawić, żeby uczenie się było interesujące i przyjemne. Mamy okazję przekonać się o tym chociażby podczas Plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski, którego celem jest wyłonienie najlepszych z najlepszych w kreowaniu nieszablonowych przedsięwzięć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.
 
Pogórzańskie Atrakcje Naukowe w gminie Łużna, Skrzyszowska Szkoła Muzyków oraz Wędrówki z Sową Tuchówką organizowane w gminie Tuchów – tak wyglądała pierwsza trójka w zeszłorocznej edycji Plebiscytu, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z „Gazetą Krakowską”. Wówczas na kandydatów do tytułu Edukacyjnej Gminy Małopolski oddano aż 32 tysiące głosów. A jak będzie w tym roku?
 
W pierwszym etapie Plebiscytu, który potrwa do 20 lutego, urzędy gmin, szkoły, ośrodki kultury, fundacje i stowarzyszenia lokalne mogą zgłaszać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy
w Krakowie kandydatów do tytułu Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013. Kandydatami mogą być gminy wiejskie i miejsko-wiejskie (obejmujące miasta do 25000 mieszkańców) województwa małopolskiego, które organizując ciekawe przedsięwzięcie edukacyjne od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku, aktywnie wsparły rozwój osobisty i/lub zawodowy swoich obywateli. Zgłoszenie jest bardzo proste – wystarczy wypełnić ankietę on-line i – jako uzupełnienie zgłoszenia – przesłać organizatorowi kilka zdjęć.
 
Spośród wszystkich zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wyłoni kandydatów do tytułu Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013, na których mieszkańcy regionu będą mogli głosować od 27 lutego do 20 marca w serwisie NaszeMiasto.pl. Ogłoszenie wyników – 27 marca.
Warto zawalczyć o tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013, bo o zwycięzcy powstanie film, który zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej. Równocześnie suma punktów uzyskanych w Plebiscycie przez poszczególne gminy wchodzące w skład danego powiatu zadecyduje o tym, kto otrzyma tytuł Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2013.
 
Szczegóły Plebiscytu można znaleźć w Regulaminie, dostępnym na stronach www.krakow.naszemiasto.pl oraz www.pociagdokariery.pl.
Edukacyjna Gmina Małopolski jest wybierana od pięciu lat. Do tej pory tytuł ten zdobyły: Mucharz (2009), Gorlice (2010), Brzeźnica (2011) i Łużna (2012).