Strona główna

Data publikacji:

2013-09-26

Odsłon:

1904

Nr informacji:

8844

Internetowy Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych

 

W ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół" Telewizja Polska podjęła nową inicjatywę na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Celem nowej inicjatywy, zatytułowanej „Internetowy Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych” jest stworzenie szkołom i placówkom oświatowym okazji do zaprezentowania własnych pomysłów na spektakl teatralny. Projekt wykorzystuje nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do młodej widowni. Uzdolnieni artystycznie uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, poddając się ocenie profesjonalnego jury.

Głównym przesłaniem Przeglądu jest zachęcenie uczestników do obcowania ze sztuką teatralną oraz rozwijanie twórczego potencjału dzieci i młodzieży. Do tej pory przeprowadzono siedem transmisji, a prezentowany repertuar trafił do około tysiąca szkół.

Przegląd składać się będzie z trzech etapów. W pierwszym etapie - szczebla wojewódzkiego zostaną wyłonione najlepsze propozycje spektakli teatralnych, po jednej w każdej z trzech kategorii wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę ponadgimnazjalną.

W drugim etapie - szczebla ogólnopolskiego zostaną wyłonione spektakle finałowe, które TVP S.A. wyemituje na swoich antenach w Internecie, organizując transmisje na żywo. Trzeci etap obejmie głosowanie internetowe publiczności na najlepszy spektakl w każdej kategorii wiekowej Przeglądu.

Szczegółowe zasady udziału w przeglądzie konkursowym określa Regulamin Przeglądu dostępny na stronie internetowej projektu http://www.iteatr.tvp.pl/"