Strona główna

Data publikacji:

2017-03-09

Aktualizacja:

2017-03-10

Odsłon:

243

Nr informacji:

14076

Program edukacyjny dla uczniów gimnazjów „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. Konkurs

                                                                                                        
                                                                                                                     Kraków, 8 marca 2017 r.
 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy gimnazjów


 
Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną
Rusza III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”
 
„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów.

Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.

Program startuje 27 lutego 2017 r. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl.  Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.

Formuła programu zakłada edukację w poszczególnych klasach – na podstawie dostępnych materiałów edukacyjnych i rozszerzenie jej na inne klasy – czemu służy ogólnoszkolna debata. 

Klasy, które wezmą udział w programie, mogą również powalczyć o atrakcyjną nagrodę w konkursie. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Zwycięskie zespoły odwiedzą Ministerstwo Finansów, gdzie wezmą udział w uroczystym finale i dodatkowo w warsztatach z popularnym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą, który pokaże im jak profesjonalnie montować filmy oraz wzbogacać je o efekty.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie oraz zapoznać się z materiałami edukacyjnymi programu wystarczy odwiedzić stronę www.finansoaktywni.pl