Strona główna

Data publikacji:

2017-02-21

Aktualizacja:

2017-02-23

Odsłon:

307

Nr informacji:

14026

Konkurs Filmowy dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Bądź bezpieczny na drodze”


                                                                                                                           Kraków, 21 lutego 2017 r.
 
Szanowni Państwo
Dyrektorzy gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych

 
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze”.

Udział w konkursie ma na celu popularyzację wiedzy uczniów o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania ciekawych form edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Na uwagę zasługuje fakt, iż konkurs skierowany jest do młodzieży, która z uwagi na osiągnięty wiek może rozpocząć swoją przygodę z pojazdem, tj. motorowerem, a nawet pojazdem samochodowym. Tworzenie filmów sprawi, że uczestnicy konkursu będą analizować, a tym samym pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą ruchu drogowego, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa jego uczestników.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Partnerami powyższego przedsięwzięcia są: Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz media: TVP Kraków,  Radio Kraków, Gazeta Krakowska.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
https://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/zachecamy-uczniow-szkol-gimnazjalnych-i-ponadgimnazjalnych-do-wziecia-udzialu-w-iii-0

Zachęcamy do udziału w konkursie.