Strona główna

Data publikacji:

2017-01-10

Aktualizacja:

2017-01-10

Odsłon:

363

Nr informacji:

13841

Konkurs Akademia Kodowania Intela dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

                                                                                                                      Kraków, 09 stycznia 2017 r.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
 

 
Firma Intel Technology Poland zorganizowała konkurs Akademia Kodowania skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który nie tylko angażuje sferę abstrakcyjnego myślenia, ale przede wszystkim inspiruje uczniów do odkrywania świata nowych technologii.     

Celem Konkursu jest wsparcie nauki programowania w szkołach i promocja technik kreatywnych w prowadzeniu procesów edukacyjnych, z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), budowanie kluczowych kompetencji cyfrowych angażujących sferę abstrakcyjnego myślenia wśród uczniów, a także inspirowanie nauczycieli do nowatorskich rozwiązań pedagogicznych.

W konkursie może wziąć udział drużyna składająca się z minimalnie 4, a maksymalnie 7 uczniów  pod nadzorem nauczyciela – Koordynatora.

Konkurs Akademia Kodowania składa się z dwóch etapów.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 stycznia 2017 roku.

Wyniki pierwszego etapu Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej  organizatora najpóźniej w terminie do 7 marca 2017 r.
Ostateczne wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora  najpóźniej w terminie do 15 czerwca 2017 r.
 
Na zwycięską drużynę czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł do wykorzystania na szkolną wycieczkę lub inny wspólny cel.
    
Wszystkie szczegóły wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz regulaminem konkursu dostępne są na stronie internetowej : www.akademiakodowania.com.


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.