Strona główna

Kontakt:

Krystyna
Nowak
12 448-11-56

Data publikacji:

2016-09-22

Aktualizacja:

2016-09-23

Odsłon:

537

Nr informacji:

13407

Informacja o XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie


Już po raz jedenasty, w roku szkolnym 2016/2017, organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami są Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibami w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.
Olimpiadę honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.
 
Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła.
 
Olimpiada organizowana jest w ramach trzech konkursów: dla uczniów szkół podstawowych (konkurs plastyczny), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (konkursy wiedzy).
 
Szczegółowe informacje o XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie, w tym Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin, dostępne są na stronie: www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl