Strona główna

Data publikacji:

2016-03-15

Aktualizacja:

2016-03-16

Odsłon:

762

Nr informacji:

12733

XII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego – W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym"

          
Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana
oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XII Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

W 2016 roku temat przewodnim „Przeglądu” są „Żołnierze Wyklęci”.

Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży daje możliwość placówkom oświatowym i uczestnikom indywidualnym zaprezentowanie dorobku związanego z szeroko pojętymi działaniami o charakterze patriotycznym. Poprzez nowoczesną formę przekazu młodzież ma szansę pokazania czym dla młodego Polaka jest patriotyzm i jak postrzegany jest współczesny patriota. 

XII Przegląd tradycyjnie będzie składał się z konkursu literackiego, plastycznego, fotograficznego oraz przeglądu filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież będzie mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu. Na prace uczniów czekamy do 10 czerwca 2016 roku.

Dodatkowo przyznane zostaną też nagrody specjalne dla autorów w sumie 3 prac plastycznych i/lub fotograficznych. Szczególnym kryterium wyboru prac będzie obecność wątku krakowskiego oraz forma i zawartość pozwalająca na przetworzenie ich na format plakatu. Nagrody dla 3 laureatów zostaną ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Gala Finałowa XII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego połączona z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się w czerwcu 2016 roku w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi tegorocznej edycji „Przeglądu”, które znajdują się na stronie Organizatora: www.patriotycznykrakow.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 430 00 15 wew. 243 lub adresem: jgolebiowska@cmjordan.krakow.pl

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”


Do pobrania:
Regulamin XII Małopolskiego Przeglądu Patriotycznej Twórczości Filmowej
Regulamin XII Małopolskiego Konkursu Patriotycznej Twórczości Plastycznej, Literackiej i Fotograficznej