Strona główna

Data publikacji:

2016-03-01

Odsłon:

597

Nr informacji:

12687

Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Lektury w kadrze"

Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie
małopolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
 
Szanowni Państwo,
 
zachęcam młodzież, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Lektury w kadrze. Konkurs ten, organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Mikron w Łodzi, pod patronatem Prezydenta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, Filmoteki Szkolnej, Łódzkiego Muzeum Kinematografii, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest rozwój kreatywności młodzieży, umożliwienie jej własnej artystycznej wypowiedzi, lepsze poznanie kanonu literatury. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież może rozwinąć swoje zainteresowania sztuką filmową, a także nabyć nowe umiejętności.
 
Wśród młodzieży, uczniów małopolskich szkół jest z pewnością wielu takich, dla których przygoda z kamerą i udział w konkursie mogą stać się twórczą inspiracją i możliwością wykorzystania własnego talentu oraz początkiem zainteresowania sztuką filmową.
 
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://konkursfilmowy.mikron.edu.pl/. Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie.
 
Z poważaniem
 
Grzegorz Baran
Małopolski Wicekurator Oświaty