Strona główna

Kontakt:

Jan
Pawłowski
12 448-11-45

Data publikacji:

2016-01-20

Aktualizacja:

2016-01-21

Odsłon:

579

Nr informacji:

12489

XI edycja Małopolskiego konkursu wiedzy informatycznej i turystycznej

                                                                                                                                          
Kraków, 16 stycznia 2016 r.
 
Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych
województwa małopolskiego
 
       Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej organizuje pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie XI edycję Małopolskiego konkursu wiedzy informatycznej i turystycznej.  Zarówno konkurs informatyczny, jak i turystyczny przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap odbywa się w szkole macierzystej, a drugi – w siedzibie uczelni. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas maturalnych. szkół dla młodzieży.
Konkurs:  „Idea społeczeństwa informacyjnego”, w ramach projektu „Informatyka otwiera drzwi jutra”, obejmuje wiedzę informatyczną.  Konkurs „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym”, w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”, obejmuje wiedzę z turystyki i geografii. 
I etap konkursu przeprowadzony zostanie 10 luty  2016 r. w szkole macierzystej; II etap – 9 marca 2016 r. w siedzibie uczelni na zamku suskim. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia na uroczystej gali.
Nagrodą główną w konkursie są bezpłatne studia na wybranym przez laureatów kierunku
i specjalności, spośród oferty realizowanej na Wydziale Informatyki lub Wydziale Turystyki i Rekreacji. Dla pozostałych finalistów WSTiE funduje atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Biorąc udział w konkursie, można zdobyć cenne doświadczenie przed egzaminami maturalnymi, sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz wykorzystać szansę na indeks przed maturą.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie WSTiE:  http://www.wste.edu.pl/aktulanosci/konkurs-o-indeks-2016
 
 

Zainteresowanych zachęcam do udziału w konkursie.
 
Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski