Kontakt:

Bożena
Bryl
18 266-33-62

Data publikacji:

2015-11-02

Aktualizacja:

2015-11-02

Odsłon:

2069

Nr informacji:

12210

Promocja działań z zakresu edukacji regionalnej

Małopolski Kurator Oświaty
DNT.021.1.7.2015.AK
 
Kraków, 2 listopada 2015 r.
Szanowni Państwo,
dyrektorzy i nauczyciele
przedszkoli, szkół, placówek
województwa małopolskiego


 
              Składam Państwu serdeczne podziękowanie za podejmowanie różnorodnych działań z zakresu edukacji regionalnej, a w szczególności za liczny udział dzieci i młodzieży w I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych – Zakopane 2015 r. Inicjatywa ta spotkała się z szerokim zainteresowaniem małopolskich przedszkoli i szkół, jak również z pozytywnymi recenzjami przedstawicieli instytucji wspierających jej realizację. Pani dr hab. Monika Golonka-Czajkowska - Instytut Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - zwróciła uwagę na poziom zaprezentowanych umiejętności, podkreślając, że uczestnicy Przeglądu przedstawili „ciekawe zróżnicowane programy i pełne radości, żywiołowe wykonanie”. Ponadto, zaakcentowała, iż: „dzieci i młodzież potrafią pokazać innym, to co w ich kulturze regionalnej jest wyjątkowe, dobrze się bawić i czerpać z tego satysfakcję”.

Zapraszam Państwa do prezentowania działań promujących dziedzictwo kulturowe regionu i dzielenia się ciekawymi rozwiązaniami oraz zachęcam do poszerzania oferty w Państwa szkołach, do czego inspirację stanowić mogą materiały zgromadzone w zakładce edukacja regionalna.

 
WARTO ZOBACZYĆ OSOBY ZWIĄZANE Z REGIONEM SWEGO NIE ZNACIE WARTO WYKORZYSTAĆ W PRAKTYCE SZKOLNEJ
 
 
Zasady zamieszczania materiałów opracowanych przez nauczycieli, uczniów oraz przedstawicieli instytucji województwa małopolskiego oraz zgłaszania informacji o działaniach regionalnych znajdują się w poniższych załącznikach.
 
Z poważaniem
Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski
 
 
 
Do pobrania: