Strona główna

Kontakt:

Jolanta
Knapik
12 448-11-52

Data publikacji:

2015-09-21

Aktualizacja:

2015-09-16

Odsłon:

603

Nr informacji:

11974

Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS"


 
 
 
 
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza  szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski  do udziału w kontynuacji projektu edukacyjnego ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  II edycja  Konkursu  Wiedzy pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” startuje już 7 września. Na zgłoszenia szkół, które przystąpiły do projektu i chcą wziąć udział w Konkursie czekamy do 30 października 2015r. Pierwszy etap konkursu – szkolny odbędzie się 16 listopada 2015r.

„Lekcje z ZUS” to cykl 4 lekcji, podczas których uczniowie zdobędą wiedzę na temat  zasad funkcjonowania ubezpieczeń społecznych od kształtowania się systemu w Polsce poprzez rolę, zadania ZUS-u, system emerytalny, świadczenia, rejestrację firmy i obowiązki przedsiębiorcy.  Ta wiedza uczniom bardzo pomoże, gdy  będą wkraczać w dorosłe życie. Mając sprecyzowane plany na przyszłość będą wiedzieć jak poruszać się na rynku pracy i jak zostać przedsiębiorcą. Będą świadomi swoich praw i obowiązków względem ZUS. Będą wiedzieć dlaczego opłacają składki, ale też co otrzymają od ZUS-u w zamian.

W konkursie wiedzy na rok 2014/2015 w sumie wystartowało  11 015 uczniów z 328 szkół. Z Małopolski swój udział zgłosiło 35 szkół z największą  liczbą uczniów  1471. Uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica  w Grybowie zdobyły w finale konkursu trzecie miejsce, zostając tym samym   jedną z trzech najlepszych drużyn w kraju.  

Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w „Lekcjach z ZUS” mogą nadsyłać swoje głoszenia na adres e-mail:bozena.bielawska01@zus.pl lub zadzwonić  pod numer telefonu 12/ 4246236.

W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest formularz kontaktowy i skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.
Radą służy również rzecznik  prasowy najbliższego Państwa szkole oddziału ZUS.

rzecz.nowysacz@zus.plrzecz.chrzanow@zus.plrzecz.tarnow@zus.pl
 
Bożena Bielawska
ZUS Oddział w Krakowie

Do pobrania: