Strona główna

Kontakt:

Sebastian
Petryk
12 448-11-14

Data publikacji:

2015-09-08

Aktualizacja:

2015-09-22

Odsłon:

1114

Nr informacji:

11925

13.edycja konkursu edukacyjnego Tesco dla Szkół "Przyszłość na talerzu"

 
Konkurs Tesco dla Szkół „Przyszłość na talerzu” 
 
Organizator programu Tesco dla Szkół serdecznie zaprasza wszystkie szkoły z województwa małopolskiego do udziału w 13. edycji konkursu edukacyjnego Tesco dla Szkół - „Przyszłość na talerzu” – najdłużej i najprężniej wspierającego polskie szkoły programu tego typu. Tematyka tegorocznej edycji to edukacja w zakresie pochodzenia jedzenia. Tym skąd się biorą poszczególne produkty i w jaki sposób powstaje z nich żywność.Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
 
Tegoroczna innowacyjna formuła konkursu oparta została na atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży mechanice grywalizacji, przez co w interesujący sposób porusza ważne społecznie kwestie dotyczące zdrowego odżywiania. Poprzez zabawę, dzieci w praktyczny sposób będą się uczyć czytania etykiet, rozwijać postawę bycia świadomym konsumentem, niemarnowania jedzenia oraz budować świadomość, skąd to jedzenie pochodzi. Ponadto zmieniony system wyłaniania laureatów pozwala na wygraną atrakcyjnych nagród niemal każdemu zespołowi pod warunkiem wykazania swojej aktywności.
 
Tesco dla szkół „Przyszłość na talerzu” wpisuje się w podstawę programową zarówno szkół podstawowych (edukacja wczesnoszkolna: edukacja przyrodnicza, techniczna, komputerowa), jak i gimnazjalnych (program wpisuje się w ramy stworzenia projektu gimnazjalnego). Dodatkowo na każdym etapie przebiegu konkursu dostarczymy opracowane przez metodyków scenariusze lekcji pozwalające nauczycielom przeprowadzić projekt.
 
Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań i misji oraz przygotowaniu przez uczniów pracy związanej z tematyką pochodzenia jedzenia, w zależności od stopnia aktywności i chęci udziału. Wieloetapowa forma konkursu umożliwia zaangażowanie się na różnych jego poziomach, dostosowanych do indywidualnych upodobań.
 
Do udziału w konkursie można rejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl przez cały czas trwania konkursu.

Ważne daty:
od 01.09.2015 r. – rozpoczęcie konkursu
wrzesień 2015 r. – maj 2016 r. – możliwość zgłaszania się szkół do konkursu
30.06.2016 r. – zakończenie konkursu, ogłoszenie laureatów, wręczenie nagród

 
Zachęcamy do udziału w konkursie i zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie www.tescodlaszkol.pl.
Na wszelkie pytania odpowiemy także pod adresem:kontakt@tescodlaszkol.pl