Strona główna

Kontakt:

Jolanta
Knapik
12 448-11-52

Data publikacji:

2015-07-07

Odsłon:

798

Nr informacji:

11734

Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza  szkoły ponadgimnazjalne    i uczniów z Małopolski   do  udziału  w kolejnej edycji „Lekcji z ZUS” na  rok 2015/2016,  która zakończy się  konkursem  wiedzy    o ubezpieczeniach społecznych.
                
„Lekcje z ZUS” to projekt autorski Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy  i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.  Celem zajęć jest zapoznanie  uczniów z zasadami  funkcjonowania   ubezpieczeń   społecznych   od  kształtowania  się  systemu  w Polsce poprzez rolę, zadania ZUS-u, system emerytalny, rejestrację firmy i obowiązki przedsiębiorcy. 
W  konkursie  wiedzy na  rok 2014/2015  w  sumie  wystartowało  11 015 uczniów z 328 szkół.  Z  Małopolski   swój udział  zgłosiło  35 szkół   z największą  liczbą uczniów  1471. Uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica  z Grybowa zajęły trzecie miejsce w finale konkursu, zdobywając indywidualne nagrody  oraz nagrodę dla  szkoły. 
Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w „Lekcjach z ZUS” mogą nadsyłać swoje głoszenia na adres e-mail:bozena.bielawska01@zus.pl lub zadzwonić  pod numer telefonu 12 4246236.
W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest formularz kontaktowy i skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.
 
Radą służy również rzecznik  prasowy najbliższego Państwa szkole oddziału ZUS.
rzecz.nowysacz@zus.pl
rzecz.chrzanow@zus.pl
rzecz.tarnow@zus.pl                                                       
                                                                                           Bożena Bielawska
                                                                                 Wydział Organizacji i Analiz
                                                                                    ZUS Oddział w Krakowie

 
  Do pobrania