Kontakt:

Bożena
Borysewicz
12 448-11-30

Data publikacji:

2015-06-29

Aktualizacja:

2015-09-17

Odsłon:

818

Nr informacji:

11700

Internetowy Teatr dla Szkół; Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych - termin zgłoszeń wydłużony do 31 grudnia 2015 r.

Dyrektorzy
szkół województwa małopolskiego

 
Szanowni Państwo.
 
W nowym roku szkolnym ponownie pójdzie w górę kurtyna Internetowego Teatru dla Szkół. Wszystkim, którzy nie zetknęli się jeszcze Internetowym Teatrem chciałbym zarekomendować ten wartościowy projekt, którego ideą jest wykorzystanie nowoczesnej technologii, jako sposobu na dotarcie ze sztuką wysokich lotów do szerokiej młodej widowni, zwłaszcza ze środowisk oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych.
 
W ramach projektu „Internetowy Teatr dla Szkół” Telewizja Polska S.A. ogłasza trzecią edycję Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych.
 
W przeglądzie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także teatry działające przy domach kultury i innych organizacjach oświatowych.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji przeglądu jest „Nasza klasyka”, czyli dzieła, które mieszczą się w kanonie polskiej kultury, w tym dzieła klasyki literatury dziecięcej.
Przegląd również nawiązuje do trwającego aktualnie 250-lecia teatru powszechnego w Polsce. Propozycje teatralne należy zgłaszać od 1 września do 31 grudnia 2015 r. do oddziału terenowego Telewizji Polskiej S.A.
 
Bliższych informacji na temat Internetowego Teatru dla Szkół oraz Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych można szukać na stronie internetowej projektu: www.iteatr.tvp.pl

Szanowni Państwo,
jestem przekonany, że warto zainspirować nauczycieli do udziału w projekcie i umożliwić uczniom oglądanie spektakli prezentowanych w Internetowym Teatrze dla Szkół. Zachęcam również do udziału w Przeglądzie, który stanowi znakomitą okazję do zaprezentowania autorskiej twórczości młodych ludzi oraz poznania fascynującego świata teatralnych przeżyć a także daje okazję do zetknięcia się z ciekawymi i podziwianymi postaciami świata artystycznego.Z poważaniem
Aleksander Palczewski
Małopolski Kurator Oświaty

Do pobrania: