Strona główna

Kontakt:

Jan
Pawłowski
12 448-11-45

Data publikacji:

2015-04-09

Aktualizacja:

2015-04-09

Odsłon:

731

Nr informacji:

11362

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Technologie Informacyjno-Komunikacyjne?-TAK! – 5 edycja

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Małopolskich Szkół

To już piata edycja popularnego konkursu - nowością są zagadnienia z programowania opracowane wraz z Mistrzami Kodowania – warto zmierzyć się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia!

Konkurs realizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy  oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego popularyzuje wiedzę
i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) oraz promuje postawy pośród uczniów, nauczycieli, środowisk na TAK! dla TIK.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.tik-tak.eecdl.pl

Zapisy szkół i uczniów otwarte od 30.03.2015! http://www.tik-tak.eecdl.pl/ wystarczy zarejestrować szkołę i uczniów: http://tik-tak.cloudia.pl/rejestracja

Konkurs „T.I.K?-TAK!” to gra edukacyjna. Uczestnicy w formie wspólnej zabawy, sprawdzać będą swoją wiedzę informatyczną.  Gra składa się z III etapów.

I etap - uczestnicy w dniach 13-17 kwietnia 2015, po zalogowaniu się do systemu konkursowego, będą  odpowiadali na pytania testowe z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz będą rozwiązywali zadania praktyczne. Każdy uczeń może grać 1 raz dziennie przez 5 dni.
100 najlepszych graczy z każdego poziomu szkoły przejdzie do etapu II. W czasie trwania I etapu konkursu będzie można obserwować także ranking szkół. Dla zwycięskich szkół Organizatorzy również przewidują nagrody.

II etap - rozgrywany będzie w wyznaczonych szkołach w dniu 28 kwietnia. Na tym etapie, zmaganiom uczestników będzie towarzyszyć zespół osób nadzorujący przebieg konkursu. Będą pytania zamknięte oraz zadania do rozwiązania.

III etap - finał konkursu 12 maja 2015 rozgrywany będzie na żywo, w obecności widzów w Warszawie. Finaliści konkursu, na oczach publiczności będą odpowiadać na pytania wyświetlające się na ekranie. Zliczane będą tylko poprawne odpowiedzi, a w przypadku takiej samej liczby poprawnych odpowiedzi, drugim kryterium które zdecyduje o tym kto zostanie zwycięzcą konkursu, będzie czas ich udzielenia.

Polskie Towarzystwo Informatyczne pragnie popularyzować wiedzę i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) i promować postawę pośród uczniów, nauczycieli, środowisk na TAK! dla TIK.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do gry i zabawy w T.I.K? – TAK!!

Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski