Strona główna

Data publikacji:

2015-04-02

Aktualizacja:

2015-04-02

Odsłon:

757

Nr informacji:

11311

Informacja o Konkursie Informatyczno - Artystycznym „MOJE ZAPROGRAMOWANIE NA BEZPIECZNE SURFOWANIE”


W środę, 11 marca 2015 r., w Szkole Podstawowej w Dulowej odbył się II etap konkursu - finał. Konkurs adresowany był dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dulowej oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebini. Honorowym patronatem konkurs objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Urząd Miasta w Trzebini.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie przez każdego uczestnika spotu reklamowego (w programie Windows Movie Maker), propagującego bezpieczne zasady zachowania się w sieci Internet. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu, Szkoły Podstawowej w Młoszowej, Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini, Szkoły Podstawowej w Dulowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebini.
II etap konkursu polegał na wykonaniu krótkiego filmu na temat podstawowych zasad netykiety pt.: „Nasze zaprogramowanie na netykiety stosowanie”, w programie Windows Movie Maker. Następnym zadaniem było przygotowanie  animacji w formie napisu graficznego - Dziecko w sieci w programie Logomocja - Edytor Postaci. Ostatnie trzy zadania dotyczyły programowania w języku Logo w programie Logomocja - Imagine. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać według własnego pomysłu, za pomocą żółwia mozaikę, kompozycję z pawich oczek oraz zdefiniować procedurę. Uczniowie pracowali na pełnych, licencjonowanych wersjach programu Logomocja, dzięki nieodpłatnemu przekazaniu oprogramowania na potrzeby Konkursu, przez Ośrodek Edukacji i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Komisja po sprawdzeniu prac uczniów stwierdziła, że uczestnicy konkursu pracowali na wysokim i wyrównanym poziomie. W I Powiatowym Konkursie Informatyczno - Artystycznym zwyciężyli: Krystian Pytlik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej, Dominik Pikoń ze Szkoły Podstawowej w Młoszowej oraz Adrianna Stępowska ze Szkoły Podstawowej w Dulowej.
Informacja o Konkursie Informatyczno - Artystycznym „MOJE ZAPROGRAMOWANIE NA BEZPIECZNE SURFOWANIE”