Strona główna

Data publikacji:

2015-03-06

Odsłon:

877

Nr informacji:

11240

VI edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ

Warszawa, 3 marca 2015 r.

VI edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ!

W dniu 3 marca 2015 r. rozpoczyna się szósta edycja konkursu „Jestem szefową” – wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.
 
Na prace konkursowe czekamy do 27 kwietnia 2015 r.! (decyduje data stempla pocztowego)
 
Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 17 czerwca 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
 
Do udziału w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakimi liderkami chcą być, co planują osiągnąć, a także zastanowić się czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?

Na finalistki konkursu czekają:
  • atrakcyjne nagrody rzeczowe, 
  • spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów,
  • wizyta w Sejmie RP,
  • ciekawy program szkoleniowy,
  • program mentoringowy oraz
  • wizyty studyjne w wybranych instytucjach.
Na zaproszenie Organizatorów  Konkursu 15 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli spędzi dwa dni w Warszawie w terminie 17-18 czerwca br. oraz dodatkowo weźmie udział w czterodniowym specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym! 

W tegorocznej Kapitule konkursu zasiadają: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki na Sejm RP: Magdalena Kochan i Ligia Krajewska, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Fundacji Szkoła Liderów, Fundacji Liderek Biznesu, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Microsoft, Orbis S.A oraz  Procter & Gamble.
                                   Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

Konkurs „Jestem szefową” koordynują:
 
Małgorzata Perkowska, tel. 22 694 73 75, e-mail: malgorzata.perkowska@kprm.gov.pl
Anna Solarska, tel. +48 22 694 63 18, e-mail: anna.solarska@kprm.gov.pl
 
 
Materiały do pobrania:  
 
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronach: www.rownetraktowanie.gov.pl, www.men.gov.pl oraz http://ec.europa.eu/polska/