Strona główna

Kontakt:

Monika
Przybyło
18 540-24-16

Data publikacji:

2015-02-23

Aktualizacja:

2015-02-20

Odsłon:

850

Nr informacji:

11179

„Szlakami kurierów przez zielone granice” - zaproszenie do udziału w konkursie


Kraków,  20 lutego 2015 r.
Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele
Szkół Ponadgimnazjalnych
oraz Gimnazjów

 
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie „Szlakami kurierów przez zielone granice”.
Celem konkursu jest przypomnienie i przybliżanie, nieco zapomnianych postaci kurierów z okresu II wojny światowej – ich bohaterstwa, czasem nawet brawury i ceny, jaką za nie płacili. Niech słowa Józefa Piłsudskiego Ten tylko człowiek wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem, staną się inspiracją do fascynującej, intelektualnej przygody, do odkrywania niezwykłych biografii ludzi tworzących lokalną i narodową historię, a przy okazji do nauki korzystania z różnych źródeł wiedzy.
Konkurs organizowany jest przez V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1  im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu   i Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu i Oddziałowym Biurem Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Autorzy najlepszych prac ( prezentacji multimedialnych i esejów) otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Nowym Sączu.  
Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminem i przesłania formularza zgłoszeniowego do 16 marca 2015  r na adres organizatora.
 
Z poważaniem
Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski

Do pobrania :