Data publikacji:

2015-02-09

Odsłon:

742

Nr informacji:

11095

Program edukacyjny "Aktywnie po zdrowie"


Fundacja Banku Ochrony Środowiska od 2010 roku realizuje program edukacyjny "Aktywnie po zdrowie", którego celem jest przede wszystkim kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Adresatami programu są przede wszystkim dzieci i młodzież szkolna oraz nauczyciele. Program realizowany jest przez szereg różnych działań, m.in. rywalizacje międzyszkolne, konkursy dla nauczycieli czy kampanie billboardowe i informacyjne.

W 2015 r. rozpoczęliśmy rekrutację do dwóch nowych konkursów o tematyce zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest konkurs na organizację Festynów Zdrowia dla całych społeczności szkolnych - "Czas na zdrowie". Głównym celem konkursu jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży. W tym roku będzie to już czwarta edycja tego cieszącego się wielką popularnością projektu. Konkurs adresujemy do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Realizacja projektu przewidziana jest na okres między marcem a czerwcem 2015 r. Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 16 marca br. Honorowy patronat nad konkursem objął m.in. Minister Edukacji Narodowej.
Więcej szczegółów o konkursie znajduje się pod adresem www.czasnazdrowie.fundacjabos.pl

Kolejnym działaniem, do którego chcielibyśmy zaprosić nauczycieli szkół podstawowych jest konkurs pod nazwą "Napisz scenariusz". Oczekujemy na propozycje najlepszych scenariuszy zajęć lekcyjnych o tematyce zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Ostateczny termin zgłaszania scenariuszy to 2 marca br. Honorowy patronat nad tym konkursem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Szczegóły konkursu można znaleźć pod adresem www.zdrowojem.fundacjabos.pI/NapiszScenariusz.