Strona główna

Data publikacji:

2015-02-05

Odsłon:

621

Nr informacji:

11087

XIX edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – do wygrania indeks!

W tym roku w Konkursie można zdobyć jeden z 145 indeksów na kierunki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs adresowany jest do tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego 2015 roku.
 
Konkurs adresowany jest do uczniów, którzy będą zdawać maturę w 2015 r. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie internetowej Fundacji dla UJ (www.fundacja.uj.pl). Uczestników czeka test złożony ze 100 pytań ułożonych na podstawie lektur, których lista dostępna jest na stronie Konkursu (każdy z uczestników otrzymuje elektroniczny dostęp do literatury). Wśród lektur są pozycje dotyczące historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również książki z zakresu historii wychowania, edukacji, żakowskich obyczajów i dziejów uniwersytetów europejskich. 
 
Eliminacje okręgowe odbędą się równocześnie w trzech miastach – Gdańsku, Warszawie i Krakowie 7 marca 2015 r. Finał Konkursu 14 i 15 kwietnia 2015 roku w Krakowie. Osoby, które zdobędą w finale największą liczbę punktów, będą miały pierwszeństwo w wyborze kierunku studiów. Ostatni indeks przypadnie finaliście z najmniejszą liczbą punktów. W tym roku do wyboru będzie aż 6 indeksów na Wydział Prawa i Administracji oraz wiele innych na kierunki wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełna lista kierunków jest dostępna na stronie Fundacji dla UJ. 
 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Konkursu: www.fundacja.uj.pl
https://poczta.old.kuratorium.krakow.pl/?_task=mail&_framed=1&_action=get&_mbox=INBOX&_uid=8264&_part=2