Kontakt:

Sebastian
Petryk
12 448-11-14

Data publikacji:

2014-11-20

Odsłon:

764

Nr informacji:

10708

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

Po raz piętnasty MLZPiT „Krakowiak” organizuje Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jest to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W okresie bożonarodzeniowym do Krakowa zjeżdżają zespoły, soliści, chóry i grupy kolędnicze z całej Małopolski i okolic. Podczas Konkursu na scenie można usłyszeć oryginalne wykonania kolęd a także pastorałek. Niejednokrotnie są to utwory bardzo stare,  znane tylko w naszym regionie. Często interpretacje wykonywane są w lokalnej gwarze, z towarzystwem ludowych strojów, ciekawych instrumentów, jak i barwnej scenerii.
Całemu wydarzeniu towarzyszy nieodłącznie miła atmosfera, która sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, nawiązywaniu nowych kontaktów, jak również integracji społeczności naszego regionu.
Konkurs adresowany jest do przeszkoli, szkół, gimnazjów i palcówek wychowania pozaszkolnego Małopolski i okolic. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym wydarzeniu odsyłamy na stronę organizatora www.krakowiak.edu.pl.
Tegoroczny koncert laureatów odbędzie się w Bonarka City Center i połączony zostanie z 23. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Data Konkursu: 08.-09.01.2015r. (Siedziba Zespołu, ul. Bijaka 15)
Data koncertu laureatów: 11.01.2015r. (Bonarka City Center)
Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.12.2014r.

Do pobrania:
Regulamin Konkursu
Karta Zgłoszenia