Data publikacji:

2014-10-13

Aktualizacja:

2014-10-13

Odsłon:

907

Nr informacji:

10491

Konkurs "Operacja Dehejtyzacja" dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

                                                                                                                                                                Kraków, 13 października 2014 r.
 
 
Dyrektorzy i nauczyciele
szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
województwa małopolskiego
 
Szanowni Państwo,
Fundacja „Dzieci Niczyje” organizuje konkurs „Operacja Dehejtyzacja” skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest zaangażowanie uczniów do aktywnego przeciwdziałania obrażaniu w sieci.

Organizatorzy konkursu zachęcają młodych ludzi do inicjowania w internecie działań, które będą przeciwstawiały się hejterstwu. Inicjatywy mogą być realizowane w różnorodnej formie – indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.numanuma.pl  Inicjatywy można zgłaszać do 31 stycznia 2015 r.

Zachęcam do skutecznego rozpowszechnienia informacji o konkursie wśród uczniów. Przeciwdziałanie słownej agresji, obraźliwym komentarzom i mowie nienawiści w internecie warte jest zaangażowania.

Konkurs „Operacja Dehejtyzacja” objęty został patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywa jest częścią projektu „Internet bez nienawiści” realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy EOG.
 
Z poważaniem
Aleksander Palczewski
Małopolski Kurator Oświaty