Strona główna

Data publikacji:

2014-09-17

Odsłon:

838

Nr informacji:

10326

VI edycja „Klubu Bezpiecznego Puchatka”

 
Ruszyła VI edycja „Klubu Bezpiecznego Puchatka”
– największego w Polsce programu edukacyjnego  o bezpieczeństwie dla pierwszoklasistów!
 
Kuratorium Oświaty w Krakówie już po raz kolejny objęło patronatem honorowym „Klub Bezpiecznego Puchatka”  i  zaprasza wszystkich nauczycieli klas I szkół podstawowych do udziału w VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego. To największa w Polsce inicjatywa o tematyce bezpieczeństwa pierwszoklasistów. Akcja realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.
Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę
w szkole. „Klub Bezpiecznego Puchatka” zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia oraz uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. 
By wziąć w nim udział wystarczy wypełnić zgłoszenie na www.bezpiecznypuchatek.pl Wszystkie szkoły, które zgłoszą chęć udziału w programie, otrzymają od Organizatorów, opracowane przez metodyka,  bezpłatne zestawy edukacyjne zawierające:
 • Płytę CD z materiałami dla nauczycieli i filmem o bezpieczeństwie,
 • Książeczki edukacyjne dla wszystkich pierwszoklasistów,
 • Broszury informacyjne dla rodziców,
 • Certyfikat dla szkoły, potwierdzający udział w programie.
Poprzez udział w „Klubie Bezpiecznego Puchatka" dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa:
 • Nauczą się rozpoznawać przedmioty niebezpieczne, których używać mogą tylko pod nadzorem dorosłych,
 • Dowiedzą się jak bezpiecznie bawić się w szkole i na podwórku,
 • Poznają numery alarmowe i dowiedzą się jak reagować w sytuacji zagrożenia,
 • Nauczą się zasad ruchu drogowego, poznają znaki i sygnalizację świetlną,
 • Nauczą się bezpiecznych zachowań w domu,
 • Nauczą się bezpiecznie korzystać z Internetu,
 • Poznają zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, w Internecie,
Dodatkowo w VI edycji programu materiały edukacyjne wzbogacono o nowe treści dotyczące: efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji
i rozwijania kreatywności.
Pierwszoklasiści biorący udział w projekcie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę
o bezpieczeństwie w ramach Wielkiego Testu o Bezpieczeństwie, który odbędzie się
w dniach 24-28 listopada. Jest to pierwsza tego typu, cykliczna inicjatywa w Polsce, sprawdzająca wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa na tak szeroką skalę.
Do tej pory w programie wzięło udział ponad 600 000 pierwszoklasistów z ponad 60% szkół podstawowych w Polsce! Warto dołączyć do tego grona już dziś! Zachęcamy do zgłoszenia szkoły poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: Więcej informacji na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl.
 
Kontakt do Organizatora:
Justyna Skrzekut
tel. +48/33-873-82-06
e-mail: j.skrzekut@maspex.com
 
 

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” organizowany jest przez firmę Maspex, producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa: w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy oraz wspieranie rozwoju najmłodszych. Każda szkoła, która zgłosi się do programu otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć. Dodatkowo w listopadzie odbywa się Wielki Test Bezpieczeństwa sprawdzający wiedzę pierwszoklasistów. Po zrealizowaniu programu szkoła nabywa prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.